Teatrikroonika: F

Lükkan pidevalt Teatrikroonika postitusi edasi selle ettekäändega, et tahaks ikka need värskelt nähtud lavastuste mõtted kirja saada, aga kuna nende kohta on natuke rohkem ja pikemalt öelda, siis kuidagi ei ole muu elu kõrvalt veel nii kaugele jõudnud, et need päriselt ka lahti kirjutada. Niisiis jätkan vahepeal mälestuste arhiivis, kus oleme tähestikus jõudnud F-täheni, kust leiame vaid kaks mitte eriti fenomenaalselt kogemust.

Rating: 1 out of 5.

Fenomen / R.A.A.A.M. / 2017
Mait Malmsten. Üksik tool. Lugu ajast, mis käib tagurpidi. Kontseptsioon oli küll huvitav ja isegi meeles, kuid tekstist endast mäletan väga vähe. Minule teadaolevalt ainus etendus, mis viimase 10 aasta jooksul kodumaalt Suurbritanniasse ringreisile on jõudnud. Saaliks Londoni Eesti Maja, mis meenutas oma olekult väiksemat kultuurimaja. Peaaegu jäi nägemata, sest ma ei leidnud õiget ust üles. Etendus nagu oli kah, aga samas siiski veidi haltuurmaitseline, sest noh – rekvisiittooli sai koha pealt, ise oli kaasa vaja võtta ainult näitleja – nagu külaetendustel ikka. 

Fööniks / Theatrum / 2010
Theatrum ja teatrikaaslased VHK-st. Ühest on tänaseks saanud paberitega näitleja, teisest lavastaja. Etendusest endast ei meenu kahjuks isegi ähmast mälupilti.

2010 teatrist värskelt tulnuna on olnud sellised mõtted:
Istusime esireas, sest ma tagant ei näinud midagi. Etenduses oli üks baleriin, üks akordionimängija ja Ott Aardam. Etendus kestis umbes tunni. Mõtlesin, et küll teater on viimasel ajal ikka minimalistlik. Tihti on laval ainult toolid või mõni laud või üldse mitte midagi. Seal ka. Mõned suured kuubid, millel sai istuda, üks valge taust, paar peeglit, kapp ja see vanaegne projektor. Ja siis Aardam kurtis seal oma tegelase kurba saatust, milles ta ise süüdi on. Ehk on see Theatrum’lik, ma ei tea, aga kuidagi lõputu lugu oli. Et algus nagu oli, aga lõppu eriti mitte. Ja keskosa oli nagu ka ühe mehe elu ümberjutustus, mis ärgitab teisi paremale elule. Ei tea. Aardam oli veenev, tubli, tore. Tükk ise jättis mind suhteliselt külmaks. A teistele meeldis.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s